11 kişi aldı
Antalya Dance Life Konyaaltı
 • Antalya Dans Kursu Dancelife'ta yetişkinler için 4 saatlik ''Salsa & Bachata'' eğitimi
  11 kişi aldı
  ₺150
  ₺19,90
  %87

Detaylar

 • Bu fırsat 25.12.2020 tarihine kadar geçerlidir.

 • Bay ve bayan kullanıcılar partnersiz gelebilir.

 • Kişi aynı dans fırsatından 2. kez faydalanamaz.

 • Pazar günleri hariç her gün ders verilmektedir.

 • Ders saatleri; 19:00-20:00 20:00-21:00 21:00-22:00'dir.

 • Ders gün ve saatleri belli bir sayıya ulaştıktan sonra işletme tarafından belirlenmektedir.

 • Ek olarak ücretsiz olarak ayda 2 ders pratik hakkı vardır.

 • Kayıt zorunludur. Fırsatı satın aldıktan sonra 3 gün içerisinde kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

 • Kayıt ve detaylı bilgi için 0535 551 16 95 veya 0534 323 50 79 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 • Kayıt iptal ve değişiklikleri en geç 24 saat önceden bildirilmelidir.

 • Hizmete ilişkin fiş veya faturanızı, hizmeti aldığınız işletmeden istemeyi unutmayınız.

Öne Çıkanlar

 • Antalya Dance Life'ta yetişkinler için 4 saatlik ''Salsa & Bachata'' eğitimi ile hayatınıza yenilik katın!

 • Dance Life olarak siz değerli öğrencilerimize sadece eğitim vermekle kalmıyoruz.

 • Öğrendiğiniz dansları ve figürleri sergilemeniz, keyifli ve kaliteli zaman geçirmeniz, bu sayede sosyal çevrenizi geliştirme, yeteneğinizi sergileme, yeni dans kültürleri ve farklı figürler ile tanışma fırsatı yakalamanızı sağlamak için düzenlediğimiz dans çalışmalarımıza sizleri ve tüm dostlarınızı bekliyoruz.

antalya dans merkezi

Adres: öğretmenevleri mahallesi 924 sokak no 5 haci ali apartmani antalya konyaaltı

Tel: 05355511695

www.antalyadansmerkezi.com

 

Daha Fazla Bilgi

Salsa & Bacatha Eğitimi!

Antalya Dance Life'ta yetişkinler için 4 saatlik ''Salsa & Bachata'' eğitimi ile hayatınıza yenilik katın!

Dance Life olarak siz değerli öğrencilerimize sadece eğitim vermekle kalmıyoruz.

Öğrendiğiniz dansları ve figürleri sergilemeniz, keyifli ve kaliteli zaman geçirmeniz, bu sayede sosyal çevrenizi geliştirme, yeteneğinizi sergileme,yeni dans kültürleri ve farklı figürler ile tanışma fırsatı yakalamanızı sağlamak için düzenlediğimiz dans çalışmalarımıza sizleri ve tüm dostlarınızı bekliyoruz.

Salsa

Salsa, İspanyolca'da kelime anlamı olarak sos ya da salça'dır. Malzemesi nerede yapıldığına bağlı olarak değişen bir salça. Fakat buradaki tek gerçek içinde çok fazla baharat olduğudur !!!

Birçok popüler müzikte olduğu gibi, salsa da Afrika'nın, yenidünya’nın kozmopolit kültürüyle buluşmasıyla ortaya çıkmıştır. Salsa'nın 1930'larda ya da 1940'larda Küba'da başladığı söyleniyor. Aslında tartışma gruplarına baktığınızda, Portoriko'lular ve Küba'lılar arasında, Salsa'nın kendilerine ait olduğuna dair derin tartışmalar var. Hatta Afrikalılar da Salsa'yı sahiplenme konusunda hayli iddialılar. Bir tarafı Yoruba vurmalı çalgıları ve bir tarafı da çağrı cevap (call response) vokalleri, yerlilerin müzikleriyle birleştirildi. İspanya ve Fransa'nın müzüik ölçüleri ile İngiltere country dansı üstüste konularak SON ortaya çıktı ve tadı çok güzeldi!!!

Evet, hareket olarak modern Latin dans müziğini Küba kurduysa da değişik içeriklerle bu dansın transformasyonu Karayipler dışında, New York ve Miami sokaklarında gerçekleşmiştir..

Salsa'yı tarif etmek kolay değildir. Salsayı kimler buldu? Kübalılar mı, yoksa Porto Rikolular mı? Gerçekte salsa birçok Latin ve Afro-Caribbean danslarının birleşimidir. Herbiri, salsanın gelişiminde önemli rol oynamışlardır.Küba'ya, salsanın orijini ve ortaya çıkışının temellerini atması bakımından hakkını verdikten sonra söylemeliyiz ki, salsa sadece Kübanın dansı değildir. Derinlere indikçe, sonradan "Danzon" adını alan ve Haiti'den kaçan Fransızlar tarafından adaya getirilen, İngiliz/Fransız country müziği, Rumba ve Afrika kökenli birçok dansla (Guaguanco, Colombia, Yambu) harmanlanmaya başladı. Ve bugün bilinen salsa ile neredeyse aynı özelliklere sahip olan, Küba'nın simgesel müziği ve dansı "Son" bu karışıma eklendi. Bu ilginç bileşim kendini küçük varyasyonlarla ve küçük oluşumlar halinde bazı başka ülkelerde de göstermeye başladı. Dominik Cumhuriyeti, Colombia, Porto Rico ve diğerleri. Bu ülkelerdeki orkestralar müziklerini para kazanma amacıyla Mexico City ve New York'a taşıdılar. Ve bu iki şehirde yatırım olanaklarının ve tanıtım imkanlarının zenginliği sebebiyle salsa ticari görünümünü kazanmış oldu. "Salsa" terimi New York'da doğdu fakat dansı değil. Salsa değişik ülkelerin değişik müziklerine verilen ortak bir lakap olarak popülaritesini kazandı. Rumba, Son Montundo, Mambo, Guaracha, Cha cha cha, Son, Charanga, Cumbia, Merengue, Plena, Danzon, Guguanco, Festejo, bomba, cubop, Guajiro ve daha birçoğu. Bunların bir bölümü kendi karakterlerini yarattılar bazıları da harmanlanıp Salsa yı oluşturdular. Daha kısa ve net bir anlatımla söylemek gerekirse, Salsa , Küba Son müziğinin birtakım diğer tarzlarla karıştırılıp modernize edilmiş halidir diyebiliriz.