89 kişi aldı
Antalya Kum Heykel Müzesi Antalya ''Sea Legends'' (Deniz Efsaneleri) temasıyla düzenlenen, dünya harikaları arasında yer alan yapıların örneklerinin sergilendiği Antalya Kum Heykel Müzesi'ne giriş ve kahve

Detaylar

  • Bu fırsat 30.07.2020 tarihine kadar geçerlidir.

  • Haftanın her günü 09:00-19:00 saatleri arasında arası ziyaret edilebilir.

  • Detaylı bilgi için 0242 349 11 55 - 0549 445 0 777 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

  • Satılan biletlerin iptal ve iadesi yapılmamaktadır.

  • Hizmete ilişkin biletinizi etkinlik mekanından istemeyi unutmayınız.

Öne Çıkanlar

Sandland Antalya

Adres: Güzeloba Mah. Lara Cad. Lara Birlik Halk Plajı, Sandland Area Muratpaşa / Antalya

Tel: 02423491155

www.sandlandantalya.com

 

Daha Fazla Bilgi

Sanatın en doğal, eğlenceli ve şaşırtıcı hali ile tanışmaya hazır mısınız?

Dünyaca ünlü Lara sahilinin altın sarısı kumlarında, uluslararası heykel traşların birbirinden güzel eserlerini sergilediği, dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında olan bu müzede birbirinden harika eserler sizi bekliyor!

SANDLAND

SANDLAND (Antalya Kum Heykel Müzesi) devasa boyutlarda yüzlerce kum heykelin sergilendiği, alan genişliği, katılan sanatçı sayısı ve kullanılan kum miktarı gibi özellikleriyle dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer almaktadır. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları tarafından desteklenen etkinlik Global Design Art Works tarafından düzenlenmektedir.

Kum heykel sanatı son yıllarda dünyada yeni yeni yaygınlaşan özel bir Ephemeral (geçici) sanat türüdür. Alternatif sanatlar kapsamında yer alan kum heykel etkinliklerinde sadece su ve kum kullanılmaktadır. Kum Heykeltıraşlar yapılan heykelin boyutları da göz önünde tutularak çalışmalarını solo ya da 2-3 kişiden oluşan ekipler halinde yürütürler. Sonuçta ise ortaya yüzlerce ton ağırlığında, metrelerce uzunluk ve yüksekliğe sahip sadece suyun ve kumun kullanıldığı muhteşem eserler ortaya çıkar. Kum Heykel Sanatı hiçbir şeyin kalıcı olmadığı ve her şeyin bir gün yok olacağı felsefesini taşır. Bu yüzden izleyenleri hayrete düşüren bu eşsiz eserler kısa bir dönem sergilendikten sonra yıkılarak tamamen ortadan kaldırılırlar.

Antalya'nın dünyaca ünlü Lara Sahil Bandında 10 bin metrekare alanda, yaklaşık 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykel sanatçılarının yaklaşık 3 hafta süren performansları neticesinde yaratılan muhteşem eserler her gün ziyaret edilebilir. Dünyanın ilk ve tek 12 ay ziyarete açık Kum Heykel Müzesi, 1 Mayıs-1 Kasım arasında her gün 09.30-23.00 saatleri arasında, 1 Kasım-1 Mayıs arasında ise 09.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Artık gelenekselleşen etkinlik her yıl artan ilgi ve ziyaretçisiyle Antalya ve Türkiye'nin en önemli kültür-sanat etkinlikleri arasına girmiştir. 150’den fazla heykelin yer aldığı etkinlik gece ve gündüz ziyaretçilere unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor. Sanatın en doğal, en muhteşem ve en eğlenceli halini yansıtan bu eşsiz etkinlik her yıl farklı bir temada düzenlenmektedir. 2019 teması ‘’Deniz Efsaneleri" olarak belirlenen sergide efsanevi olay ve kahramanlar kumun büyüsüyle adeta yeniden canlandırılmıştır. Serdi aynı zamanda pek çok ilginç aktivite ve etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır.

7'den 70'e herkese hitap eden etkinlik alanında minik ziyaretçiler, özel olarak oluşturulan Sihirli Kum Kale’de kinetik kum kullanılarak düzenlenen atölye programına katılabilmektedir. Çocuk oyun alanı yanı sıra atv safari, su sporları ve benzeri etkinlik imkanı sunulan sergi ziyaretçilere unutamayacakları bir gün geçirebilme fırsatı sunuyor.

Dünyada bu tür bir etkinlikte ilk kez kullanılan led aydınlatma sistemi ile ışıklandırılan devasa boyuttaki heykeller ve tema çerçevesinde yayınlanan müzik yayınıyla adeta masalsı bir havaya bürünüyor. Sergi alanında merak edenler için heykellerin yapım aşamalarının gösterildiği sinevizyon gösterimi yapılmaktadır.