134 kişi aldı
Meridyen AVM Kebapçı İskender Osmangazi Meridyen AVM Kebapçı İskender'de leziz mi leziz kebap menü

Detaylar

 • Bu fırsat 30.09.2020 tarihine kadar, haftanın her günü 11:00-20:00 saatleri arasında geçerlidir.

 • Fırsat kodunu aldıktan sonra 1 ay içerisinde kullanılması gerekmektedir.

 • Rezervasyon zorunludur. 0224 225 1867 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 • Rezervasyonsuz ziyaretlerde fırsat kodu kullanılamaz.

 • Rezervasyon değişiklik ve iptalleri 48 saat öncesinden bildirilmelidir. Aksi takdirde fırsat kodlarınız kullanılmış sayılacaktır.

 • 2 saat katlı otopark ücretsizdir, vale hizmeti mevcuttur.

 • Hizmete ilişkin, fiş veya faturanızı mekandan istemeyi unutmayınız.

Öne Çıkanlar

 • İşinin ehli aşçılar tarafından hazırlanan, lezzeti ile büyüleneceğiniz, nefis mi nefis iskender kebap, Kebapçı İskender'in nezih, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz atmosferi ve kalitesi eşliğinde!

 • Menü seçeneklerinde; 1 porsiyon kebap+içecek+tatlı ve isteğe göre patlıcan veya 1,5 porsiyon kebap+tatlı+içecek isteğe göre patlıcan yer alıyor.

 • Osmangazi'deki diğer yeme-içme fırsatlarını incelemek için tıklayınız.

Kebapçı İskender

Adres: Kayhan Mahallesi Keresteciler Caddesi Nu.7/21
Osmangazi / BURSA

https://iskenderiskenderoglu.com.tr

 

Daha Fazla Bilgi

Lezzetin sofrasına davet var!

İşinin ehli aşçılar tarafından hazırlanan, lezzeti ile büyüleneceğiniz, nefis mi nefis iskender kebap, Kebapçı İskender'in nezih, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz atmosferi ve kalitesi eşliğinde!Menü seçeneklerinde neler var?

 • 1 porsiyon kebap+içecek+tatlı ve isteğe göre patlıcan

veya

1,5 porsiyon kebap+tatlı+içecek isteğe göre patlıcan

İSKENDER® KİM?

Mehmet oğlu İSKENDER® ile başlayan dilimize İSKENDER®Kebabı olarak yerleşen bu yemek, 4 kuşaktır aile fertleri tarafından İSKENDER® markası ile yapılmaktadır.

İSKENDER Dede Bursa Kayhan Çarşısı'nda başlattığı bu işi, büyük oğlu Nurettin’e açtığı ilk şube (Atatürk Heykeli’nin karşısı Tayyare Kültür Merkezi yanı Atatürk Cad. No:60) ile sürdürmüştür. Ortanca oğlu Süleyman ile birlikte kendisi Kayhan'da çalışmıştır. Vefatından sonra Nurettin ve Süleyman Dede tarafından işletilen iki dükkan ile KebapçıİSKENDER® 3.kuşak torunlarına aktarılmıştır.

Nurettin Dede en küçük erkek kardeşi Cevat Dede’ye Atatürk Caddesi'ndeki küçük mavi dükkanda bu mesleği öğretmiştir. Nurettin Dede’nin vefatından sonrada(1967) Cevat Dede aynı dükkanda kebapçılığa devam etmiştir

Süleyman Dede ise; babasının Kayıhan’daki dükkanında mesleğini yapmış ve üçüncü kuşak çocukları İSKENDER İSKENDEROĞLU ’na ve kardeşlerine kebapçılık zanaatını öğretmiştir. Süleyman Dede’nin vefatından sonra (1965 yılından sonra) KebapçıİSKENDER®1967 yılında Ünlü Cadde No:7’ ye taşınmış ve 1973 yılında İSKENDER®Dede’nin Kayhan Çarşısı'ndaki dükkanının faaliyetine son verilmiştir.

Bugün Bursa'da küçük mavi dükkan ve büyük ahşap dükkan olarak bilinen iki işletme faaliyette olan en eski 2. ve 3.Kebapçı İSKENDER® işletmeleridir.

Tarihi dükkanlardan sonra Ünlü Cd ‘de açılan yeni mekanımızda İSKENDER İSKENDEROĞLU ve EVLATLARI olarak siz değerli müşterilerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Son olarak günümüzde birçok işletmesi olan Kebapçı İSKENDER® markasını tescil ettirmiş ve marka mücadelesini aynı ünvanla 3 ayrı mali grup ile sürdürmektedir.

2001 yılına kadar İSKENDER İSKENDEROĞLU tarafından yönetilen Bursa'daki büyük ahşap dükkan aile tarafından anonim şirkete dönüştürülmüş ve yönetim iki küçük kardeşe bırakılmıştır.Günümüzde İSKENDER Dede’nin Kayhan çarşısındaki ilk dükkanının müze olarak faaliyet vermesi için gerekli çalışmalar sürdürülmektedir.