Y
ü
k
l
e
n
i
y
o
r
53 kişi aldı
Divaform Güzellik'in Tüm Şubelerinde Geçerli 10 Dakikalık Solaryum Paketi 60 TL Yerine 40 TL! Fırsatın geçerlilik tarihi için DETAYLAR bölümünü inceleyiniz.

Divaform Güzellik'in Tüm Şubelerinde Geçerli 10 Dakikalık Solaryum Paketi 60 TL Yerine

Bahçelievler, Küçükçekmece
 • Divaform Güzellik'in Tüm Şubelerinde Geçerli 10 Dakikalık Solaryum Paketi
  %50
  ₺100
  ₺50
  TÜKENDİ

MERKEZ ŞUBE

TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:132/3 SEFAKÖY KÜÇÜKÇEKMECE -İSTANBUL 0212 599 00 32

ARMONİPARK ŞUBESİ

TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:130/4 ARMONİPARK AVM OTOPARK KATI SEFAKÖY K.ÇEKMECE -İSTANBUL 0212 598 97 22

STARTCITY ŞUBESİ

YENİBOSNA MERKEZ MAH. DEĞİRMENBAHÇE SOK. KÖYALTI MEVKİİ NO:34/2 STARCITY AVM YEMEK KATI BAHÇELİEVLER - İSTANBUL 0212 871 18 87

ARENAPARK ŞUBESİ

ATAKENT MAH. ÇİÇEKLİ VADİ CADDESİ NO:34/K 1B ARENAPARK AVM LEZZET SOKAĞI HALKALI KÜÇÜKÇEKMECE - İSTANBUL 0212 495 71 97

Detaylar

 • Bu fırsat 15.09.2023 tarihine kadar geçerlidir.

 • Divaform Güzellik Sefaköy Merkez şubesi 09.00 - 21.00, diğer şubeler 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 • Randevu almanız gerekmektedir. Randevu için 0212 599 00 32 (Sefaköy-Merkez), 0212 598 97 22 (Armonipark AVM), 0212 871 18 87 (Starcity AVM), 0212 495 71 97 (Arenapark AVM) numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 • Randevu iptalleri 24 saat önceden bildirilmelidir. Aksi takdirde fırsat kodlarınız kullanılmış sayılacaktır.

 • 1 kullanıcı 1 kod kullanabilir.

 • Hizmete ilişkin fiş veya faturanızı, hizmeti aldığınız işletmeden istemeyi unutmayınız.

Öne Çıkanlar

 • Divaform Güzellik'in tüm şubelerinde geçerli 10 dakikalık solaryum paketi sizi bekliyor.

 • Bronzlaşma, güneş ya da solaryumdan kaynaklanan ultraviyole ışık ile deri renginin (özellikle açık ciltlerin) doğal bir fizyolojik cevap ile kararmasıdır. Derinin koyulaşması, ultraviyole ışığa maruz bırakılan deri hücreleri içine melanin pigmentinin salınımı veya miktarının artması ile olur. Melanin, melanosit denen hücrelerce üretilir ve vücudu fazla güneş ışınlarından korur. Güneş ışınları, görünebilen orta dalga boyundaki gün ışığı ile görünmeyen enfraruj ve ultraviyole ışınlarının bileşiminden oluşur. Ultraviyole ışınlar ise üçe ayrılmaktadır: UV-A, UV-B ve UV-C. UV-A ışınları cildin koruma mekanizmasını harekete geçirerek pigmentlerin renk değiştirmesini ve dolayısıyla bronzlaşmayı sağlar.

 • Instagram üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Solaryumla bronzlaşma!

Divaform Güzellik'in tüm şubelerinde geçerli 10 dakikalık solaryum paketi sizi bekliyor.

Özellikleri

Bronzlaşma, güneş ya da solaryumdan kaynaklanan ultraviyole ışık ile deri renginin (özellikle açık ciltlerin) doğal bir fizyolojik cevap ile kararmasıdır. Derinin koyulaşması, ultraviyole ışığa maruz bırakılan deri hücreleri içine melanin pigmentinin salınımı veya miktarının artması ile olur. Melanin, melanosit denen hücrelerce üretilir ve vücudu fazla güneş ışınlarından korur. Güneş ışınları, görünebilen orta dalga boyundaki gün ışığı ile görünmeyen enfraruj ve ultraviyole ışınlarının bileşiminden oluşur. Ultraviyole ışınlar ise üçe ayrılmaktadır: UV-A, UV-B ve UV-C. UV-A ışınları cildin koruma mekanizmasını harekete geçirerek pigmentlerin renk değiştirmesini ve dolayısıyla bronzlaşmayı sağlar.

Neden Solaryum?

Solaryumla bronzlaşma güneş ile aynı etkilere sahiptir. Tek fark, solaryumda ışınların en yararlı olacak şekilde birleştirilmiş ve filtre edilmiş olmasıdır. Böylece güneşin kontrol edemeyeceğimiz etkilerinden arınmış bir yolla, güneşin altın ışıltısını cilde taşımak ve sağlıkla bronzlaşmak mümkün hale gelebilir.

Solaryum makineleri, güneş ışığının insanlar üzerindeki sağlığı teşvik eden etkilerini kullanılabilir hale getirmek amacı ile üretilmişlerdir. Konusunda uzmanlaşmış danışmanlarımızın uyarılarına dikkat edildiği ve makul sürelerde girildiği taktirde solaryum cildinize sağlıklı bir bronzluk sağlamakla kalmaz aynı zamanda D vitamini sentezi yaptığı için kemiklerinizin güçlenmesini eğer varsa bel, sırt ve boyun ağrılarınızın azalmasını sağlar.

Solaryumu nasıl kullanılmalı?

Solaryuma girerken teninizin rengine ve cildinizin hassasiyetine göre uygun süre ve seansları deneyimli uzmanlar yardımıyla belirleyebilirsiniz. Ciltlerin özelliklerine göre bronzlaşma süreleri farklıdır. Doğal bir bronzluğa ulaşmak için ortalama 7-8 seans yeterli olmaktadır. Ancak bazı ciltler çok hassastır. Seans süresi 5-8 dakikadır. Dolayısıyla renk almak daha uzun sürebilir.

Solaryumun yararları

 • Derinin alt tabakasına nüfuz ederek sedef hastalığının bir çok türüne iyi gelir.

 • Ciltteki akne ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır.

 • Solaryum ışınları metabolizmayı güçlendirerek soğuk algınlığına yakalanma riskini üçte bir oranında azaltır.

 • Virüslü hastalıklara karşı vücut direncini artırır.

 • Kalsiyum eksikliğinden kaynaklanan kramplara karşı etkilidir.

 • Güneş banyolarında UV-B ışınları cildin su toplamasına ve soyulmasına neden olurken, solaryumda kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde böyle bir durum söz konusu değildir.

 • Solaryum endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Cinsel gücü artırır.

 • UV-B ışınları D vitamini üretimini salayarak osteoporoza (kemik erimesi) karşı koruma sağlar.

 • Depresyonlara karşı etkilidir.

 • Kalp ve dolaşım sistemini güçlendirir.

 • İyi bir bronzluk, genel görünümümüzü daha ince ve sağlıklı gösterir. Aynaya baktığımızda kendimizi tazelenmiş ve canlı hissederiz.

Diğer İstanbul Fırsatları